Планування
Спосіб життя при плануванні вагітності
Ваш спосіб життя може відігравати важливу роль під час вагітності. 13 корисних порад допоможуть підготуватися до створення дива і збільшити Ваші шанси на успіх.
Багато факторів впливають на Ваші шанси завагітніти. Хороша новина – на більшість з них Ви можете впливати самостійно. Це раціон харчування, вага, фізична підготовка, шкідливі звички (наприклад, паління). Тому на період планування вагітності Вам все ж таки доведеться трішки підкорегувати свій спосіб життя.
Декілька порад для того, щоб процес планування малюка був легким і цікавим для вас обох.
1. Збалансуйте раціон харчування
Доповніть раціон свіжими фруктами і овочами, білками, цільнозерновими продуктами, молочними продуктами і великою кількістю води. Здоровий і збагачений необхідними речовинами організм матері – це початок здорового життя для майбутньої дитини.
Намагайтеся уникати продуктів, які підвищують ризик виникнення проблем із зачаттям та перебігом вагітності. Наприклад, алкоголь, харчові продукти, які можуть містити лістерію (м'які сири, страви з сирого м’яса, сирі яйця, напівфабрикати тощо), готові салати і сирі яйця, а також риба з високим вмістом ртуті . Також бажано звести до мінімуму щоденне споживання кофеїну. Звісно, без шоколаду і кави дуже важко, тим більше, що одна філіжанка запашної кави і маленька цукерочка не завадять при плануванні малюка.
Доповніть свій раціон свіжими фруктами і овочами. Здоровий і збагачений необхідними речовинами організм матері – це початок здорового життя для майбутньої дитини
2. Приймайте вітаміни для вагітних під час планування зачаття
Вагітність потребує колосальної кількості поживних речовин. Про зв'язок між збалансованим здоровим харчуванням матері і здоров’ям дитини сказано багато. Під час вагітності збільшується потреба організму жінки в ключових поживних речовинах. Навіть якщо дуже старатися, поповнити їх баланс тільки здоровим харчуванням практично неможливо. Тому важливо доповнювати здоровий раціон харчування мультивітамінно-мінеральними комплексами, наприклад, Елевіт® Пронаталь і почати їх прийом мінімум за 1 місяць до перших спроб зачати дитину.
3. Будьте здорові і дотримуйтесь гігієни
Мінімізуйте шанси отримати якусь харчову інфекцію. Мийте руки, фрукти і овочі. Вживайте тільки свіжоприготовлену їжу. Дотримуйтеся чистоти на кухні. Якщо Ви харчуєтеся в їдальні, намагайтеся додатково мити кухонні прибори, перш ніж ними користуватися.
4. Займайтеся спортом
Ведення активного способу життя не тільки покращує загальний фізичний стан організму, а й знижує ризик виникнення багатьох хронічних проблем зі здоров'ям. Для того щоб підтримувати себе в хорошій фізичній формі, достатньо принаймні 30 хв щодня робити зарядку (хоча регулярне відвідування спортивного залу значно ефективніше). Замість ліфту користуйтеся східцями, почніть бігати чи займатися спортивною ходьбою, плаванням, аеробікою тощо. Будьте обережні і не перестарайтеся. Занадто багато вправ можуть вплинути на рівень гормонів, а це ускладнить процес зачаття.
5. Контролюйте вагу
Дуже важливо підтримувати нормальну вагу тіла під час планування вагітності. Шанси зачаття можуть різко зменшитись, якщо Ваша вага набагато нижча чи вища від норми. Визнати свій нормальний рівень маси тіла дуже легко: ділимо Вашу теперішню масу тіла в кілограмах на зріст в метрах в квадраті і отримуємо індекс маси тіла (ІМТ).
Ідеальний ІМТ між 18,5 та 24,99. Якщо необхідно скинути чи набрати вагу, порадьтеся зі своїм лікарем, як це краще зробити.
Зменшення рівня стресу збільшує шанси на успішне зачаття
6. Киньте палити
Паління викликає ряд проблем зі здоров'ям і може впливати на фертильність як у чоловіків, так і у жінок. Якщо Ви чи Ваш партнер палите, то планування малюка – великий стимул кинути палити. Якщо Вам потрібні підтримка і порада, як краще кинути палити, – порадьтеся з лікарем.
7. Уникайте стресів!
Темп сучасного життя, соціум, економічна ситуація – все це призводить до втоми та стресу. Психологічний стан партнерів та їхній настрій так само впливають на успішне зачаття. Спробуйте знизити рівень стресу за допомогою, наприклад, різних методів релаксації (йога, медитація тощо). Не нервуйте, не звинувачуйте один одного, не сваріться. Стрес – ворог зачаття. Тому зберігайте оптимізм, займайтеся коханням – і все у вас вийде!
8. Не перегрівайтеся
Уникайте надмірного тепла в сауні чи гідромасажній ванні. Це стосується й чоловіків. Сперма здоровіша і краще зберігається в холоді.
9. Будьте обережні з котами
В котячих туалетах можуть жити шкідливі мікроорганізми. Тому краще одягайте гумові рукавички, коли прибираєте за тваринкою, а ще краще – попрохайте когось зробити це замість Вас. З тієї ж самої причини одягайте рукавички, коли пораєтеся на городі чи в саду.
10. Перегляньте свої фінанси
Ви готові фінансово до народження дитини? Переконайтеся, що Ви і майбутній тато маєте стабільний прибуток, адже з народженням дитини ваші витрати зростуть.
Переконайтеся, що готові!
11. Поцікавтеся анамнезом (історіями хвороб) своєї родини
Якщо є можливість вивчити анамнез ваших предків, це дуже добре. Адже треба врахувати всі фактори, які можуть вплинути на вагітність чи розвиток малюка. Все це треба обговорити з лікарем, перш ніж зачати дитину.
12. Порада друзів зайвою не буде!
Поговоріть зі своїми близькими та друзями! Можливо, вони дадуть декілька корисних порад.
13. Ви готові? А Ваш партнер?
Планування малюка – захоплюючий, цікавий та романтичний процес. Зупиніться й переконайтеся, що майбутній татко на одній хвилі з Вами!
Але це ще не все ...
Ми підготували орієнтовний перелік речей, які треба спочатку зробити. Це допоможе Вам краще підготуватися до вагітності!